YT Steam - шаблон joomla

Які правила необхідно знати велосипедисту

Велосипед – зручний і найпростіший вид транспорту. Він користується заслуженою любов’ю в дітей і дорослих. Велосипедистів можна зустріти всюди: на вулицях міст, сіл і селищ, на шосе, польових дорогах і лісових стежках.

Потрібно знати, що керувати велосипедом на проїзній частині можуть особи, що досягли 14-річного віку. Виїхавши на вулицю, в багаторядному потоці машин велосипедист повинен зайняти тільки один ряд правого краю проїзної частини, не більше одного метра від тротуару. Велосипедисти повинні добре засвоїти і чітко виконувати особливі вимоги до водіїв велосипедів згідно з правилами дорожнього руху.

Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 16-річного, - 14-річного віку.

Перед виконанням маневру велосипедист має переконатися, що поблизу немає автомобіля і попередити про маневр інших учасників дорожнього руху.

Слід пам’ятати, що стійкість велосипеда досить низька і зменшується, якщо на велосипеді вантаж. При цьому перевезення вантажу на рамі менш безпечне, ніж на багажнику. Перевозити можна не більше 20-30 кг. Існують два способи перевезення вантажу:

а) на багажнику, який кріпиться на рамі;

б) використання велорюкзаків, що кріпляться до багажника.

Рух транспорту на вулицях та дорогах країни відбувається за різних погодних умов. Тому велосипедистам необхідно враховувати погодні умови, щоб уникнути ДТП. Так, при слизькій поверхні дороги велосипед стає майже повністю некерованим. Якщо погодні умови призвели до погіршення видимості проїжджої частини в темний період доби, велосипедисту необхідно ввімкнути ліхтар. За поганої погоди потрібно проявляти подвійну уважність і обережність, зменшувати швидкість руху, виявляти повагу до інших учасників руху, щоб уникнути ДТП, а ще краще уникати їзди на велосипеді.

Велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, ззаду - червоного.

Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80 - 100 м.

Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, водії велосипедів зобов'язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Водіям велосипедів забороняється:

а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості - з не ввімкненою фарою чи без світлоповертачів на велосипеді;

б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка;

в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

г) під час руху триматися за інший транспортний засіб;

д) їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);

е) перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;

є) буксирування велосипедів;

ж) буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.

Водії велосипедів повинні виконувати вимоги інших пунктів цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.